• Detalės, kurios lemia sėkmę rašant SEO tekstus

  Greičiausiai sutiksite, kad rašyti gali išmokti kiekvienas. Tereikia šiek tiek užsispyrimo ir daug praktinių rašymo darbų. Tik parašę SEO tekstą ir jį patalpinę paskelbimui po tam tikro laiko suprasite ar jis tikrai buvo kokybiškas, kaip jį indeksavo paieškos sistemos algoritmas ir įsivertinsite naudą, kurią gali atnešti kokybiškai parašytas tekstas dėl SEO.

  Detalės, kurios lemia sėkmę rašant SEO tekstus

  Detalės, kurios lemia sėkmę rašant SEO tekstus

  Jei jau esate pramokę rašyti SEO tekstus ir siekiate dar didesnė naudos reikėtų dėmesį atkreipti į tam tikras detales. Pradžioje naudinga suvokti, kad SEO tekstas nėra straipsnis ir atvirkščiai. Todėl žinant teksto tikslą galima jį parašyti itin kokybiškai ir sulaukiant aukštų algoritmo įvertinimų bei reitingų. Taigi, SEO tekstai yra rašomi svetainių arba blogų viduje, bandant užpildyti tam tikrų prekių ar teikiamų paslaugų kategorijas. Tad turėtumėte suprasti, kad su straipsniu teksto lyginti net nereikėtų. Tai du skirtingi dalykai. Ir kokybiškų SEO tekstų rašymas neprasideda šiaip sau. Pirma jis privalo būti suplanuotas ir paruoštas rašymui pagal struktūrą.

  • Pasirenkama tema, kuri gali atsispindėti norimą pateikti informaciją tekste;
  • Pagal tematiką naudinga susirinkti raktines frazes, kurias vartotojai veda paieškos sistemoje tikėdamiesi rasti kuo daugiau svarbios informacijos. Tai nesudėtingai ir kas svarbiausia nemokamai galite atlikti pasinaudodami patogiu Google įrankiu: ads.google.com/intl/lt_lt/home/tools/keyword-planner/; Jums nereikės tyrinėti konkurentų ieškant frazių, kurios gal būt galėtų atitikti Jūsų rašomo SEO temą. Google Jums pati pateiks frazes, kurios gali atitikti Jūsų poreikius. Jums tereiks jas išsirinkti, kurios svarbiausios pagal prioritetą, o kurios yra tik papildomos;
  • Jei mokėtės mokykloje ir nepraleidinėjote lietuvių kalbos pamokų, turėjote praeiti rašinio, straipsnio, laiško ar kitų rašomų tekstų dėstymo eiliškumą. Tiems, kurie pamokas pramiegodavo, į mokyklą ateidavo tik į antrą pamoką ar pabėgdavo iš paskutiniųjų, kurios ir būdavo lietuvių naudinga tai žinoti. SEO tekstą sudaro įvadas, arba kaip sakytų specialistai trumpa įžanga ar teksto santrauka. Jos dėka vartotojas yra supažindinamas su teksto turiniu ir informacija, kurią jis ras skaitydamas. Kita dalis - informacijos dėstymas. Rašant SEO tekstus naudinga naudoti vieną ir tą pačią taktiką, pvz. galima užduoti klausimus ir į juos pateikti kokybiškus atsakymus. Taip tekstas taps patraukliu ne tik skaitytojui bet ir naudingu. Ko mes ir siekiame - teksto kokybės. Paskutinė teksto dalis yra išvada. Ji skirta Jūsų dėstomų minčių apibendrinimui bei įvirtinimui keliais sakiniais;
  • Raktinių frazių kiekis tekste. Vieni SEO specialistai bando tvirtinti, kad raktinių frazių tekste gali būti tam tikras procentas, kiti atvirkščiai, kad teksto kokybę galima pasiekti ir neminint pasirinktų raktažodžių. dalis tiesos yra abiejose pusėse, tačiau praktika rodo, kad itin aukštą kokybę rašant SEO tekstu galima pasiekti ir nenaudojant tikslių frazių - raktažodžių. Kadangi paieškos sistemos algoritmas yra pasiekęs vartotojo lygį ir kiekvieną tekstą gali įvertinti indeksuodamas individualiai, tekste galima aprašyti temą pakeičiant raktinių frazių laikus, pakeičiant sinonimais ir aplinkui apkalbant pasieksite kur kas geresnių rezultatų, nei kas antrame sakinyje minėdami frazes, kurios tekstui naudos nepridės.
  • Parašius tekstą, greičiausiai jį reikės patalpinti. Tai padaryti galima savo turimoje verslo svetainėje, o jei siekiama naudos svetainei, kad ji iškiltų paieškos sistemos reitingavime (SERP) patalpinti tekstus galima ir išoriniuose kataloguose ar taip vadinamuose bloguose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurie katalogai yra uždaro tipo, straipsniai juose yra suindeksuojami, nuorodos išeina, bet pats katalogas nuorodoms neprideda jokios liekamosios vertės. Tokie talpinimai yra laikini, po tam tikro laiko pakilę raktažodžiai pradeda kristi reitinguose, kaip musės papurškus aerozolio nuo museliukų. Tad norėdami patalpinti savo kokybišką tekstą būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kur talpinate, kitaip prarasite savo intelektinę nuosavybę, susimokėsite pinigus, o naudos taip ir nesulauksite.

  Naudinga pasidomėti:

  Taigi, kaip matote, detalių į ką atkreipti dėmesį rašant SEO tekstus yra nedaug, tačiau kiekviena jų yra labai svarbi siekiant maksimalaus rezultato. Todėl į tai atsižvelgdami ir keliasdešimt kartų pasipraktikavę tikrai parašysite itin kokybišką tekstą dėl SEO naudos tiek sau, tiek savo klientams, jei nutarėte pradėti teikti tekstų rašymo paslaugas.