• Kaip išmokti rašyti kokybiškus SEO tekstus, straipsnius

  SEO specialistai pastebi, kad ir Lietuvoje atsiranda vis daugiau tekstų rašytojų. Nors rašyti moka kiekvienas, deja, tinkamai sudėlioti SEO tekstą, kad būtų kokybiškas sugeba dar nedaugelis. Atmintina, kad SEO tekstai yra skirti paieškos sistemų algoritmo robotams, todėl rašomi pagal tam tikras taisykles, kitokias, nei standartiniai straipsniai. Todėl labai svarbu žinoti kaip išmokti rašyti kokybiškus SEO tekstus ar straipsnius.

  Kaip išmokti rašyti kokybiškus SEO tekstus, straipsnius

  Kaip išmokti rašyti kokybiškus SEO tekstus, straipsnius

  Kiekvienas norintis pradėti rašyti kokybiškus tekstus privalo perprasti SEO tikslus. Tai nėra tik minčių išdėstymas klaviatūros pagalba. Rašyti SEO tekstą svarbu pradėti surenkant raktines frazes Google įrankio pagalba: https://ads.google.com/intl/lt_lt/home/tools/keyword-planner/. Šis įrankis leis surinkti visus raktažodžius, kurie padės susiplanuoti kaip ir apie ką bus rašomas SEO tekstas. Tačiau tik surinktos visos raktinės frazės kokybiškos SEO teksto dar negarantuoja. Svarbu žinoti ir sudaryti rašomo teksto struktūrą, kuri standartiškai turi savo eiliškumą.

  • Įvadas - teksto pastraipa, kuri keliais žodžiais apibūdina viso teksto tematiką;
  • Minties dėstymas - tekste galima kelti klausimus ir į juos atsakyti konkrečiai. Naudinga atskirus klausimus atskirti kategorijomis ir skiltimis jas įvardijant pavadinimu;
  • Išvada - SEO teksto apibendrinimas veda prie išdėstytų minčių patvirtinimo, kodėl taip ir ne kitaip.

  Raktažodžių kiekis SEO tekste

  Vykdant aukščiau paminėtus SEO tekstų rašymo žingsnius svarbu nepamiršti ir raktinių frazių straipsnyje. Rašomas kokybiškas SEO tekstas įgaus kokybę juose įterpiant tam tikras raktines frazes. Svarbu atminti, kad pasirinkus Jums geriausią raktažodį jį svarbu paminėti įvade - viršutinėje straipsnio santraukoje, tai yra pirmoje savo SEO teksto skiltyje privalote jį paminėti. Kaip pavyzdį galite laikyti ir šio straipsnio pirmą pastraipą ir joje paminėtą frazę - pagrindinę žinutę skaitytojui: "kaip išmokti rašyti kokybiškus SEO tekstus ar straipsnius". Būtent šis sakinys ir pasitarnaus šiame tekste pritraukiant skaitytojus, kurie tikisi išmokti taisyklingai rašyti kokybiškus SEO tekstus, straipsnius.

  Naudinga pasidomėti:

  Su raktine fraze teksto santraukoje jau išsiaiškinome, tai veikia, jei tekste tikitės panaudoti daugiau raktažodžių. Tačiau svarbu žinoti, kad nenaudinga visus raktažodžius sukelti į vieną skiltį atskiriant juos tik kableliais. Teko pastebėti kai kurių svetainių apatinę dalį, kurioje yra sudėliotos raktinės frazės. Galvojantys, kad taip SEO tekstas taps kokybišku neverta. Algoritmas indeksuoja ne raktines frazes tekste, bet naudingus patarimus skaitytojui. Todėl kaip parasyti kokybiska SEO straipsni suprasite tik parašę, patalpinę ir algoritmo po suindeksavimo įvertinę jo pozicijas paieškos sistemoje. Pasirenkant naudoti itin daug raktažodžių straipsnyje ar tekste svarbu atminti, kad nebūtina vardinti tikslius raktažodžių žodžius. Visame tekstą galima kiekviename sakinyje paminėti po vieną kitą atskirą frazę, kuri bendroje SEO teksto žinutėje bus sujungta su visomis raktinėmis frazėmis ir taip įgaus kokybę neakcentuojant konkrečių ir tikslių raktinių frazių.

  Atgalinės nuorodos iš prašyto SEO teksto

  Parašytuose tekstuose yra suaktyvinamos nuorodos, kurių tikslas yra SEO optimizacija. Jos paskirtis yra stiprinti patalpintu tekstu ir jame suaktyvinta nuoroda kitą svetainę ar taip pat patalpintą SEO tekstą pagal tas pačias temas. Vėl gi, kaip pavyzdį galite paimti ir iš šio straipsnio. Kaip galima pastebėti, iš jo yra išeinančios 3 atgalinės nuorodos, kurios stiprina kitus atskirus tekstus. Išeinančių atgalinių nuorodų į išorę gali būti max. 3. Vidinių nuorodų į kitus aktualius straipsnius ar tekstus gali būti kiek norite, kiekis neribojamas. Svarbu aktyvinti nuorodas į svarbią informaciją vartotojams perduodančius.

  Taigi, kaip matote, išmokti rašyti kokybiškai, kad SEO tekstai neštų naudą vien tik paskaičius šį straipsnį vargu ar pavyks. Tačiau naudojant patarimus kaskart kai sugalvosite rašyti, praktika ateis savaime ir tikimės, kad ir Jūsų parašyti SEO tekstai gausis tokie kokių ir norėjote - kokybiški.

   

  Talpina SEO straipsnius